Топ 10 найвизначніших пам’яток Риму

Рим – це столиця країни емоцій, гастрономічних задоволень та неймовірної архітектури, де обов’язково варто побувати, хоч раз в житті. Бо, якщо ви приїдете в Італію хоч раз і завітаєте в Рим, то більше ніколи не зможете забути цю мандрівку та захочете ще не раз повернутися. В Римі нереально побачити все за один візит, адже на кожному кроці вас чекає стільки краси, що важко передати словами. Тож пропонуємо вам 10 визначних пам’яток, котрі ідеально підійдуть для першого знайомства з Римом.

Авжеж, на першому місці Колізей, адже при згадці про Рим, це перша асоціація, що миттєво зринає в пам’яті. Найграндіозніший амфітеатр античності, інша його назва амфітеатр Флавіїв, що має еліптичну форму і був розрахований на 50 тисяч глядачів. В центрі його розташована велика арена довжиною майже 86 метрів для гладіаторських боїв, від якої концентричними колами розходяться глядацькі лави. Потужна конструкція з безліччю арок, входів та виходів, сходів та колосальних склепінь, виглядає, наче витончене і водночас надійне та міцне мереживо. І якщо вже говорити про арки, то варто згадати про величний монумент поруч з Колізеєм: Тріумфальну арку Тита, що розташована на Священній дорозі.

Хоча, логічніше, звісно, було б почати мандрівку з Палатина – одного з семи пагорбів Риму, який, за переказами, є саме тим місцем, де славнозвісні брати Ромул та Рем заснували місто. Палатин називають також місцем, де почалась славна римська історія і тому цей пагорб був імператорським улюбленцем, зокрема тут був палац Флавіїв.

Наступна зупинка – Римський форум, що розташований у центрі міста в долині між пагорбами та являє собою велику площу. Форум був розділений на декілька частин з різним призначенням: для торгівлі, для публічних заходів та політичних подій. Для відвідин цієї пам’ятки вам потрібно виділити цілий день, не менше, адже тут безліч базиліків та храмів, які варті уваги. Колись тут вирувало життя місцевої еліти – політичне, економічне – зараз же, відгомін цих часів можна побачити в скульптурному і архітектурному різноманітті, величі споруд і неповторній атмосфері розкоші.

П’ятою за порядком, але не за величчю, є Пантеон або Храм усіх святих, що являє собою величезну споруду з круглим отвором у даху, крізь який вдень потрапляють сонячні промені, по черзі освітлюючи статуї давньоримських богів. Напівсферичний купол, що вінчає ротонду храму, є величним інженерним досягненням того часу.

Щоб ви не думали, що в Римі можна побачити лише залишки колишньої розкоші, завітайте у Ватикан. Це країна всередині країни, де все, куди не кинь оком, розкішно оздоблене, ідеально вирізьблене або гармонійно побудоване. Ватикан щодня приваблює тисячі туристів і паломників, адже тут панує особлива атмосфера краси і духовності, яку варто відчути хоч раз у житті.

У Ватикані знаходиться величний Собор Святого Петра – найбільша в світі християнська культова споруда, початок будівництва якої розпочалось у 324 р., а закінчилось у 349 р. І якщо ми вже говоримо про розкіш та велич, то вам варто відвідати Сікстинську капеллу, розмальовану рукою легендарного Мікеланджело. Ще одна ватиканська церква, яку неможливо оминути – це Базиліка Святого Павла, розкішна однаково ззовні та всередині.

Поряд з Ватиканом побудований Замок Святого Ангела, до якого через Тібр веде пішохідний міст. З першого кроку вас оточує неймовірна кількість майстерних скульптур янголів, а найголовніша янгольська скульптура розташована на даху замку.

Плануючи свою екскурсію по Риму, будьте готовими до того, що побачите значно більше краси, ніж очікували і зарядіть всю техніку, щоб зробити фото скрізь, де це можна зробити.